KomKli olarak müşterilerimizin konforlarını arttırmayı ve klimalarından maksimum verim almalarını amaçlıyoruz. Bunun için “klima montaj” talebi bize iletildiği zaman en kısa süre içerisinde müşterilerimize ziyaretler gerçekleştiriyoruz.

Klima montajı yapmadan önce klimanın nereye monte edilmesi gerektiğini inceliyoruz. Klimanın iç ve dış ünitelerinin birbirlerine yakınlığı, aşırı sıcağa maruz kalmaması, odayı iyi ısıtması, diğer elektronik cihazlara yakınlık derecesi, odanın alanı, odada yaşayacak kişi sayısı gibi faktörleri değerlendirip hava sirkülasyonunun en verimli olacağı noktayı belirliyoruz.

Klima montajı için en doğru yer bulunduktan sonra KomKli olarak klima servisi teknik aşamalarını başlatıyoruz.

klima montajı, klima montaj servisi, klima montaj

İç Ünite Klima Montajı Nasıl Yapılır? 

 1. Klimanın iç ünitesinin duvara monte edilmesi için ilk önce iç ünite montaj plakasının duvara monte edilmesi gerekmektedir. Klimanın iç ünitesinin asılacağı bu plakanın montajının sağlam bir duvara yapılması klimanın düşmemesi için önemlidir.
 2. Askı aparatını monte ederken klimanın yamuk durmaması için önce işaretlemeler yapıp daha sonra ise dübel kullanarak duvara sabitleme işlemi yapılmaktadır.
 3. Askı aparatı düzgün ve sağlam bir şekilde duvarda konumlandırıldıktan sonra, duvara 70 mm panç kullanılarak delik açılır. Bu delikten daha sonra boru geçirilecektir.
 4. İç ünitenin duvara takılması için yerine getirilen bu aşamalardan sonra, iç ünite duvara takılmadan önce iç ünitenin bağlantıya hazır hale getirilmesi gerekir.
 5. İç ve dış ünitelerin içten dışa enerji aktarılması adına bağlantılar yapılır.
 6. Bu bağlantıların sorunsuz olması için uygun büyüklükteki ve nitelikteki kablolar seçilir.
 7. Daha sonra evaporatörde kaçak olup olmadığının anlaşılması için tıpalar sökülür.
 8. Kaçak olmadığı tespit edilirse, bakır boru bağlantısı boşluk kalmayacak şekilde yapılır.
 9. İleriki dönemlerde oluşabilecek kaçakların önlenmesi için boru rekorları anahtar kullanılarak kuvvetli bir şekilde sıkılır.
 10. Şu ana kadar boru bağlantıları yapıldı ve neredeyse iç ünitenin duvara monta edilmesi için gerekli adımlar tamamlandı. Bu noktada borunun izolasyonun yapılması gerekiyor.
 11. Klimanın için su damlatmaması için boru tamamen sarılır ve izolasyonu yapılır. Panç kullanılarak açılan duvar deliğinden boru çıkarılır ve iç ünite duvardaki askı aparatına dikkatli bir şekilde yerleştirilir.
 12. İç ünite duvara oturtulurken yavaş hareket edilmesi gerekir, klimanın iç ünitesinin yerine tam oturduğundan emin olunmalıdır.

Yukarıdaki adımlardan sonra iç ünite klima montajı tamamlanmış olur.

Klima Montaj Hizmeti Verdiğimiz Markalardan Bazıları
Toshiba Klima Servisi - Komkli.com
Diakin Klima Servisi - Komkli.com
Vestel Klima Servisi - Komkli.com
DemirDöküm Klima Servisi - Komkli.com
E.C.A. Klima Servisi - Komkli.com
Sigma Klima Servisi - Komkli.com
Arçelik Klima Servisi - Komkli.com
Samsung Klima Servisi - Komkli.com
Klima Servisi Çağırmak İçin Hemen Arayın: 0212 567 60 71

Dış Ünite Klima Montajı Nasıl Yapılır?

 1. Klimanın iç ünitesi duvara sabitlendikten sonra “klima montajı” işleminin ikinci aşamasına geçilebilir.
 2. Dış ünite askı aparatları yardımıyla duvara ya da zemine monte edilebilir. İç ünitenin konumu ya da dış ünitenin monte edileceği alanın müsait olup olmaması teknisyenleri yönlendirecektir. Aynı zamanda dış ünitenin büyüklüğü, ağırlığı ve dış mekanın şartları da klima montaj türü üzerinde belirleyici olacaktır.
 3. Dış ünite zemine monte edilecekse yerden en az 10 cm yukarıda duracak şekilde kurulmalıdır. Duvara monte edilecekse, duvarın yeterince sağlam olduğundan ve klimanın titreşimlerinden etkilenmeyeceğinden emin olunmalıdır.
 4. İç üniteye takılan ve açılan delikten geçirilen borunun dış mekanda izolasyonu yapılır.
 5. Dış ünitenin boru bağlantıları yapılır.
 6. Dış ünitenin yan tarafındaki kapak sökülerek iç ünitede yapılan enerji ve sinyal kablolarının bağlantısı, kablo renkleri de göz önünde bulundurularak dış ünite için de yapılır.

Böylece dış ünite klima montajı tamamlanmış olur.

KomKli olarak her marka ve modelde cihazlar için klima montaj hizmeti sunmaktayız. Hızlı ve kaliteli hizmet anlayışımızla ihtiyacınız olan zamanlarda İstanbul’un tüm ilçelerinde ekonomik, hızlı, kaliteli ve güvenli hizmetler için KomKli klima montaj servisi her zaman hizmetinizdedir.

Klima Montajı Nasıl Yapılır?
4.9 Kullanıcılar (28 Oy)
Değerlendirme

(28 Oy)

Değerlendirmede bulunun.