Kombilerde en sık görülen arızalardan biri ile karşınızdayız. Kimi zaman kış günlerinde hayat kolaylaştıran kombiler çalışmayı tamamen durdururken kimi zaman çalışmaya devam etse dahi ortam ısısını yükseltmeyi başaramaz. Bu senaryonun gerçekleşmesi halinde kullanıcılar “kombi çalışıyor ama petekler ısınmıyor.” şikayetleri ile kombi servisi firmalarına başvururlar.

Bu yazımızda kombi çalıştığı halde peteklerin ısınmasına engel teşkil eden durumlara odaklanacağız.

kombi çalışıyor, petekler ısınmıyor

Kombilerin çalışması ancak peteklerin ısınmaması sorununa yol açan farklı nedenler bulunur. Genellemek gerekirse;

  • Kalorifer borularındaki sorunların,
  • Petek kaynaklı problemlerin,
  • Doğalgaz sorunlarının,
  • Kombi basınç hatalarının ve
  • Kombi filtresindeki tıkanıklıkların kombilerin peteklerinin ısınmamasına yol açabileceğini söyleyebiliriz.

Kombi teknolojileri hakkında yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olmayan kombi kullanıcılarının bu sorunla karşılaşması halinde kombilerine müdahale etmemesi gerekir. Kombilerin çalışıp peteklerin ısınmaması detaylı tetkiklerin yapılması gereken kombi arızaları arasında yer alır ve mutlaka konusunda profesyonel ve deneyimli kombi servisi çalışanları tarafından gözden geçirilmelidir.

KomKli kombi servisi olarak İstanbul genelinde sunduğumuz kombi bakımı ve kombi petek temizliği hizmetleri ile en kaliteli ve ekonomik çözümleri müşterilerimizle paylaşıyoruz.

 

“Kombi Çalışıyor Petekler Isınmıyor” Sorunu Nasıl Çözülür?

“Kombi çalışıyor petekler soğuk” sorunu yaşayan kişilerin kombi servisi çalışanlarına başvurmaları gerekir. Kombi servisi firmaları deneyimli ve teknik bilgisi yüksek çalışanları aracılığı ile kombilerdeki petek ısınmama sorununun nedenlerini teşhis ederler ve arıza özelinde onarım süreçlerini gerçekleştirirler.

Kombi çalışıyor ama petekler ısınmıyor sorununun temel kaynağı kombi bakımlarının ve petek temizliği süreçlerinin ihmal etmesidir. Kombiler dönemsel olarak bakıma girdiği ve petek temizliği yapıldığı takdirde kombi sahipleri bu sorunla karşılaşmazlar.

Siz de kombilerinizi uzun süre verimli kullanmak ve peteklerde ısınma problemi ile karşılaşmak istemiyorsanız kombi bakımlarını ve kombi petek temizliği hizmetlerini KomKli kombi servisi çalışanlarına yaptırabilirsiniz.

KomKli olarak gerçekleştirdiğimiz kombi bakımları süreçlerinde kombilerin doğalgaz bağlantılarını kontrol ediyor, basınç durumunu denetliyor, kalorifer filtrelerini temizliyor ve zaman içerisinde kombilerde ve tesisatlarda biriken pislikleri temizliyoruz.

KomKli olarak gerçekleştirdiğimiz kalorifer petek temizliği hizmetlerimiz sırasında her bir peteği ayrı ayrı temizliyor; kullandığımız özel makine ve kimyasallar sayesinde peteklerin ömrünü uzatırken ısı dengesizliğini ortadan kaldırıyoruz.

Siz de KomKli hizmetlerinin ayrıcalıklarından yararlanmak isterseniz irtibat numaralarımızdan veya web sitemizdeki formu doldurarak bizlere ulaşabilir; güvenli ve sımsıcak kış günleri yaşayabilirsiniz.

Kombi Çalışıyor Petekler Isınmıyor
5 Kullanıcılar (2 Oy)
Değerlendirme

(2 Oy)

Değerlendirmede bulunun.