Kombi markaları, kombilerde kullanılan teknolojiler ve kombi modelleri değişiklik gösterse de kombilerin genel çalışma prensipleri de çıkardıkları arızalar da genel olarak aynıdır. “Kombi su akıtıyor” sorunu kullanıcıların konforunu azaltan, kombilerin verimliliklerini düşüren ve ihmal edildiği takdirde daha ciddi arızalara veya güvenlik risklerine yol açabilen kombi arızaları arasında yer alır.

Kombinin su basıncındaki fazlalık, genleşme tankındaki problemler, doldurma sorunları, kombi bakımlarının ihmal edilmesi veya kombi tesisat bağlantılarının yanlış yapılması sonucu ortaya çıkan “kombi su akıtıyor” problemi kullanıcılarının servis firmalarına ulaşmalarını gerektirebilir.

kombi su akıtıyor

Kombi Neden Su Akıtır?

  • Kombi kalorifer tesisatı sorunların ötürü su akıtabilir: Kombilerin kalorifer tesisatlarındaki su miktarının fazla olması kombilerin su akıtmasına neden olabilir. Bu durumda kaloriferlerin yan kısımlarında bulunan tahliye vanalarının kullanılması gerekir. Kontrollü bir şekilde fazla suyun çıkarılması sonucu kombi su kaçırma problemi ortadan kaldırılabilir.
  • Kombilerin tesisat bağlantılarında kullanılan kalitesiz malzemeler kombilerin su akıtmasına neden olabilir: Kombilerde sıcak su sirkülasyonunun sorunsuz olarak devam etmesi için tesisat bağlantılarında kaliteli malzemelerin kullanılması gerekir. Bu durumda kombi servisi firmalarının parça değişimi yapması sorunun düzelmesi için gereklilik haline gelecektir.
  • Kombilerin genleşme tankında sorun yaşanması kombilerin su akıtmasına neden olabilir: İçerisinde azot ve su karışımı bulunan genleşme tanklarında problem çıkması kombilerin su kaçırmasına neden olabilir. Genleşme tankı sorunları kesinlikle kombi tamiri yapan servis firmaları tarafından tamir edilmelidir.
  • Su doldurma vanasındaki sorunlar kombilerin su akıtmasına yol açabilir: Kombilerin su kaçırmasının nedenlerinden biri de su doldurma vanalarındaki problemlerdir.

Kombi Su Akıttığında Neler Yapılması Gerekir?

Kombilerin su akıtması durumunda kombi sahipleri basit kontroller gerçekleştirebilirler. Ancak kombilerin çalışma prensipleri hakkında bilgisi olmayan kombi sahiplerinin herhangi bir kombi arızası ile karşılaştıklarında tek yapmaları gereken kombi servisi firmalarına başvurmaktır.

KomKli kombi servisi olarak kombi arızası yaşayan tüm müşterilerimize hızlı ve uygun fiyatlı hizmetler sunuyoruz. Kombi arızalarını gidererek müşterilerimizin kombilerinden aldığı verimi yükseltmeyi hedefliyoruz. Hizmet öncesinde, sırasında ve sonrasında gerçekleştirdiğimiz destek hizmetleri ile memnuniyetlerini arttırırken aynı zamanda güvenlik risklerini de ortadan kaldırıyoruz.

Sonuç olarak; kombilerin su kaçırma problemi oldukça sıklıkla karşılaşılan bir kombi arızası olup farklı nedenleri bulunabilir. KomKli kombi servisi firması olarak kombilerinde su kaçağı olan müşterilerimizin ziyaretlerini gerçekleştirip en kesin çözümleri kendilerine sunuyoruz. Siz de fark yaratan hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz tek tıkla ya da irtibat numaralarımızdan arayarak bize ulaşabilirsiniz.

Kombi Su Akıtıyor
5 Kullanıcılar (2 Oy)
Değerlendirme

(2 Oy)

Değerlendirmede bulunun.