Kombilerin suyu ısıtıp ortam sıcaklığını yükseltmesi; diğer bir deyişle sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmesi için hem elektrik hem su hem de doğalgaz tesisatlarında hiçbir sorun yaşanmaması gerekir. Bu sistemlerden herhangi birinin zarar görmesi sonucu kombide küçük ya da büyük arızalar meydana gelebilir.

Kombilerin hassas çalışma sistemi nedeniyle kombi arızaları çeşitlilik göstermekle birlikte en sık görülen kombi arızaları arasında “kombi su almıyor” arızası bulunur. Peki, kombi neden su almaz?

Kombilerin su almamasının temel nedeni su sistemlerinde sorun olmasıdır. Su tesisatındaki en küçük sorun dahi kombi sahiplerinin konforunu azaltabilir.

  • Kombinin su sızdırması,
  • Su basıncının gereğinden az ya da çok olması,
  • Kombi doldurma vanasındaki tıkanıklıklar,
  • Su tesisatındaki tıkanıklar,
  • Kombi doldurma musluğundaki arızalar kombilerin su almasına engel olan nedenler arasında gösterilebilir.

kombi su almıyor, kombi neden su almaz

Kombi Neden Su Almaz?

“Kombi neden su almaz?” sorusuna verilebilecek birden fazla yanıt vardır. Kombilerin su almaması durumunda kombi sahiplerinin ilk olarak kombilerin altında yer alan su doldurma musluğunu çevirmeleri gerekir.

Su doldurma musluğu çevrildiğinde normal şartlar altında su basıncının yükselmeye başlaması beklenmelidir. Ancak su basıncı yükselmiyorsa şebeke suyunun tazyikinin düşük olduğu sonucuna varılabilir. Bu aşamada da düşünülmesi gereken farklı bir konu ortaya çıkar.

Şebeke suyunun tazyikinin az olmasının nedeni su doldurma musluğunun contasının bozuk olması da olabilir. Bu durumda kombiye su basılsa dahi conta bozuk olduğu için kombinin su alması mümkün olmayacaktır.

Kombinin su almasına engel olan tüm bu faktörler göz önünde bulundurulması ve yapılan küçük işlemler sonrası kombilerindeki su almama problemi devam eden kombi sahiplerinin kombi servisi firmalarına hizmet talebi iletmeleri gerekir.

KomKli Tüm Kombi Arızalarında Yanınızda

Geniş servis ağının ve profesyonel kadrosunun sunduğu avantajla servis süreçlerini hızlı bir şekilde tamamlayan KomKli; tüm kombi markaları için kombi onarımı hizmeti vermektedir.

Kombilerin su almaması,  basınç hataları, su akıtması, bakıma ihtiyaç duyması, kombilerin gürültülü çalışması ve kombi peteklerinin ısınmaması gibi birçok arızayı hızla çözen KomKli çalışanları en kaliteli hizmeti en ekonomik fiyatlarla sunmaktadır.

Siz de kombi kullanıyor ve zaman zaman karşılaştığınız kombi arızalarını kökünden çözüp güvenli bir kış geçirmek istiyorsanız KomKli uzmanlığına başvurabilirsiniz.

Kombi Su Almıyor
5 Kullanıcılar (12 Oy)
Değerlendirme

(12 Oy)

Değerlendirmede bulunun.