Kombiler beklenmedik anlarda arıza sinyalleri verebilir. Kombi sahiplerinin derin düşüncelere dalmasına neden olan, konforlarını düşüren ve kombi servisi ücretleri ile ilgili soru işaretlerini arttıran bu arızalar içerisinde en sık görülenlerden biri de “kombi suyu ısıtmıyor” arızasıdır.

Kombilerin suyu ısıtmamasına yol açabilen farklı nedenler bulunur;

  • Kombi bakımlarının aksatılması sonucu fanda pislik oluşmuş ve kombi arıza moduna geçiş yapmış olabilir.
  • Kombi NTC’sinde arıza oluşmuş olabilir.
  • Kombi kartında problem meydana gelmiş olabilir.

Kombinin suyu ısıtmadığı durumda kombi kullanıcıları basit işlemler yaparak bu sorunu çözmeye çalışabilirler. Kombilerin su ısıtmaması durumunda ilk olarak cihaza doğalgaz geldiğinden emin olunmalıdır. Sonrasında elektrik olup olmadığı kontrol edilmeli ve elbette kombide arıza sinyallerinin oluşup oluşmadığına bakılmalıdır. Bu kontrollerden sonra kombi resetlenip bir süre beklendikten sonra yeniden çalıştırıldığında kombi suyu ısıtmaya başlayabilir.

Kombi yeniden çalıştırıldığında arıza devam ediyorsa kombi kullanıcılarının tek yapması gereken kombi servisi firmalarına ulaşmaktır. Kombinin suyu ısıtmasına engel olabilecek farklı problemler olabileceğinden kombi sahiplerinin cihazlara müdahale etmesi istenmeyen arızaların oluşmasına ya da güvenliklerinin risk altına girmesine neden olabilir.

KomKli kombi servisi olarak kombilerde meydana gelebilecek tüm arızalara kaliteli çözümler sunuyoruz. Kombilerin markası ve modeli ne olursa olsun; tüm kombi teknolojilerine hakim olan çalışanlarımızla İstanbul genelinden iletilen kombi arızası taleplerine geri dönüş yapıyoruz. Siz de kombilerinizdeki arızaları kesin bir şekilde çözmek istiyorsanız KomKli uzmanlığından yararlanabilirsiniz.

kombi suyu ısıtmıyor

Kombi Sıcak Su Vermiyor

“Kombi suyu ısıtmıyor” sorunu kadar sık rastlanılan “kombi sıcak su vermiyor” problemi; kontrol edilmesi gereken kombi arızaları arasında yer alır. Bu durumda kombi göstergelerinden kombinin çalışıp çalışmadığı izlenmeli, kalorifer konumunda çalışmaması durumunda sorunun sıcak su üretim mekanizmasında olduğu düşünülmelidir.

Kombilerin sıcak su vermemesinin ardında farklı faktörler olabilir;

  • Diyafram contasında sorun olabilir.
  • Kombide diyafram bulunmuyorsa tribünde sorun çıkmış olabilir.
  • Sıcak su devre elemanlarında problem meydana gelmiş olabilir.
  • Eşanjörde kireçlenme oluşmuş olabilir.
  • Üç yollu vana arızası nedeniyle su ısınmıyor olabilir.

Kombilerin sıcak su vermemesi durumunda kombi kullanıcıları müdahale ederek sorunu çözebilirler. Ancak kombinin sıcak su vermemesine yol açan ciddi problemlerin olması kombi servislerine duyulan ihtiyacı arttırır. Bu nedenle kombi sıcak su vermediğinde yapılması gereken kombi servisi çalışanlarına ulaşılmasıdır. Böylece kombilerin arıza kaynağı doğru bir şekilde tespit edilebilir, kombi arızaları giderilebilir ve kombi sahiplerinin konforları yükseltilebilir.

 

Kombi arızaları yaşıyorsanız ve İstanbul’un herhangi bir ilçesinde yaşıyorsanız KomKli kombi servisi ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. Güvenilir ve kaliteli hizmetin temsilcisi olan KomKli ile sıcak su arızaları dahil kombilerde çıkan tüm sorunlara çözüm bulabilirsiniz.

Kombi Suyu Isıtmıyor
5 Kullanıcılar (1 Oy)
Değerlendirme

(1 Oy)

Değerlendirmede bulunun.