KomKli klima servisi olarak müşterilerimizin klimalarıyla ilgili A’dan Z’ye hizmet vererek klima bakımı çalışmalarını hassasiyetle gerçekleştiriyoruz. KomKli olarak klima bakım sürecinin ne denli önemli olduğunun farkındayız.

Klima bakımı doğru ve özenli yapıldığında, ileriki dönemlerde yaşanabilecek arızaların önlendiğini ve klimadan alınan verimin maksimum seviyeye çıkacağını biliyoruz. KomKli Klima Servisi olarak verdiğimiz hizmetlerin tamamında mutlak müşteri memnuniyetini hedeflemekteyiz.

Klima Bakım Servisi

Talebiniz doğrultusunda yapılan klima bakımı servis çalışmaları sırasında klimanız detaylı olarak incelenir, aksaklıklar tespit edildiği takdirde gerekli onarımlar yapılır. Konusunda uzman, profesyonel ve güvenilir ekibimiz öncelikle klimanın iç ve dış ünitelerindeki elektrik akımlarının ölçümünü yapar.

Klima bakımı esnasında elektrik kaçağı var mı, voltaj değerleri doğru mu, tespit edilir. Daha sonra iç üniteler genel olarak kontrol edilir; parçaları aşınmış mı, klimanın genel verimliliğini etkileyecek bir unsur var mı, incelenir. Ünitelerde bulunan elektronik kartlar kontrol edilir, boru hattının izolasyon kontrolleri yapılır, kablolar aşınmış mı teker teker incelenir.

Hava filtrelerinin temizliği yapılır ki genellikle bu temizlik esnasında klima ilacı ve basınçlı su kullanılır. İç ünite evoparatörü özel solüsyonlarla dezenfekte edilir, hava geçişinin ve ısı transferinin daha sağlıklı gerçekleşmesi adına gerekli işlemler yapılır. Dış ünitenin ısı transferini daha verimli yapması için kondenser temizliği yapılır. Klimadaki gaz seviyesi ölçümlenir, gerektiği takdirde ilave yapılır.

klima bakımı

Klima Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

KomKli klima bakım servisi olarak müşterilerimize klima bakımının önemli olduğunu her fırsatta vurguluyoruz. Hem maliyet açısından yüksek arızaların çıkmasının önlenmesi hem de cihazdan alınan verimin arttırılması için tedbir niteliğindeki bu klima bakımı çalışmaları detaylı ve profesyonel bir şekilde yapılmalıdır.

Genellikle klima alındıktan sonra bakımının yapılması ihmal edilir, hatta gerek duyulmaz. Verimliliği zaman içerisinde yavaş yavaş düşmeye başladığı için, cihaz tamamen bozulmadığı takdirde kullanıcılar bu değişimi fark etmez; bu sebeple klima bakımı yaptırmak akıllarına dahi gelmez.

Klima bakımı hizmetimizden sonra müşterilerimize periyodik bakım çalışmaları ile ilgili de bilgi veriyor ve yönlendirme yapıyoruz. Bakım çalışmalarının önemini anlatıp, bakım sonrası klimalarındaki veriminin arttığından ve ne zaman yapılması gerektiğinden bahsediyoruz.

Klima bakımı zamanının doğru takip edilmesi gereklidir; bakım çalışmaları kullanıcıların akıllarına geldiği zaman değil, periyodik aralıklarla yapıldığı takdirde klimanın verimini arttıracak ve ömrünü uzatacaktır.

KomKli klima bakım servisi olarak, evlerde kullanılan klimaların yılda iki kere bakımının yapılmasını önermekteyiz. Özellikle mevsim geçişlerinde bu kontrollerin yapılması önemlidir. Çünkü mevsim koşulları sebebiyle klimaların dış üniteleri kirlenir, filtreleri dolar ve temizlenmeye ihtiyaç duyar.

Yılda iki kere klima bakımı yapıldığı takdirde kullanıcılar cihazlarından daha uzun süreyle maksimum verim alabilirler. Farklı mekânlar söz konusu olduğunda ise, yıl içerisinde kullanım sıklığına ve yoğunluğuna bağlı olarak daha fazla bakım yapılması söz konusu olabilir.

Kullanımı yoğun olan mekânlardaki klima bakımı periyotları ise şöyle olmalıdır. Ofislerde ya da mağazalarda kullanılan klimaların bakımları yılda en az 4 kere yapılmalıdır, bu sıklık profesyonel sistemlerde kullanılan klimalar için daha da artmalı ve bakım her ay yapılmalıdır. KomKli klima servisi olarak talepleriniz doğrultusunda klima bakımı zamanlamaları ile ilgili daha net aralıklar vermekteyiz.

klima bakımı

Klima Bakımı Neden Önemli?

KomKli klima bakımı firması olarak klima bakımının öneminin farkındayız. Kullanıcılarımıza bakım servisini önermemizin altında bir çok önemli sebep yatıyor. En önemli sebep insan sağlığı için yararlı olmasıdır. Filtrelerde biriken toz ve kir, solunum problemi olan kişilerin olumsuz etkilenmesine sebep olacaktır.

Bizlerden klima bakımı hizmeti alarak polen ve bakterilerden kurtulabilir, daha temiz bir hava soluyabilirsiniz. Klimalarınızın bakımını yaptırmak sadece sağlığınız için değil, bütçeniz için de faydalıdır. KomKli olarak klima bakımı aşamalarında cihaz parçalarında herhangi bir aksaklık tespit ettiğimizde müşterilerimizi bilgilendiririz. Böylece maddi olarak zarar verebilecek arızaların da önü kesilmiş olur.

Klima bakımı hizmeti aldıktan sonra klimalarınız daha az elektrik harcar, daha verimli çalışır böylece bütçenize zarar vermemiş olurlar. Klimaların ömrü uzar, cihazınızı daha uzun zaman kullanabilirsiniz, üstelik düzenli bakımlar sonucu performansı ilk günkü kadar yüksek kalır.

Eğer klima bakımı zamanında yapılmazsa maalesef cihazınızdan aldığınız verim düşer, sağlığınız olumsuz yönde etkilenir ve klima içerisinde biriken toz, kir ve partiküller sebebiyle bulunduğunuz ortama kötü kokular yayılır. Elektrik faturalarında ise yüksek rakamlarla karşılaşmak kaçınılmaz hale gelir, bakımı yapılmayan klimalar normal şartlara göre %40 oranında daha fazla elektrik harcamaktadır.

Klima Bakımı Talep Formu

 

KomKli klima servisi olarak sizlere bir telefon mesafesi uzaklıktayız; profesyonel ve markamızı temsil edebilecek nitelikte güvenilir personelimizle hizmet vermekteyiz. KomKli klima bakımı denilince akla ilk gelen firma olmamızı sağlayan hizmet anlayışımızla, servis sonrası destek süreciyle de müşterilerimizin her daim yanındayız.

Klima Bakımı Çalışmalarımız

  • komkli klima servis
  • komkli klima yedek parça
  • komkli klima montaji
  • komkli klima tamiri
  • komkli klima bakımı
  • komkli klima servisi

Klima Bakımı
5 Kullanıcılar (4 Oy)
Değerlendirme

(4 Oy)

Değerlendirmede bulunun.