Klima servisi olarak klima tamiri alanında da müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Uzman, deneyimli ve güvenilir teknisyenleri ile hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmamız, klima tamiri firmaları içerisinde öncü konumdadır.

Klimalarda zaman içerisinde meydana gelen arızalar ya da verimde azalmalar talep doğrultusunda en yakın sürede tamir edilmektedir. KomKli Klima Servisi olarak, klima tamiri sonrasında da müşterilerimize destek sunmakta ve her daim sorularına yanıt vermekteyiz.

Klima tamiri taleplerinde her türlü marka ve model klimanın bakım ve onarımını yapmaktayız. Zaman içerisinde eskiyen, yıpranan ve aşınan parçaların değişimi, iç ve dış ünitelerin kontrolü, elektrik akımının kontrolü vb. aşamalar uzman kadromuz tarafından yapılır ve klimanın eski performansına kavuşturulması için gerekli onarım prosedürleri gerçekleştirilir.

klima tamiri ve bakımı

Klima Tamiri Hizmeti

Klimaların hayatımızı kolaylaştırdığı ve hayat kalitemizi arttırdığı inkâr edilemez bir gerçektir. Hem güvenli, hem temiz hem de her mevsim kullanılabilmesiyle diğer iklimlendirme araçları içinde en çok tercih edilen cihazlardır. Ancak unutulmaması gereken bir konu vardır; klimalar elektronik araçlardır, dolayısıyla oldukça hassas olurlar. Zaman içinde yıpranmaları, eski performanslarından uzaklaşmaları ve kimi zaman ise tamamen kullanım dışı kalmaları mümkündür.

Klimanın kullanım talimatlarına uyulmaması, zaman içerisinde arızalara yol açabilmektedir. KomKli Klima Servisi olarak klima tamiri hizmeti verirken müşterilerimize servis hizmeti sağlarken, arızanın tespiti ve neyin bu arızaya sebep olduğu ile ilgili de bilgi veririz. Cihazın aşırı zorlanması mı, zamanında bakımının yapılmamış olması mı arızaya sebep olmuş; bu konularla ilgili gerekli bilgiler müşteriler ile paylaşılır ve müşteri kullanımı kaynaklı bir sorun oluşmuşsa, tekrarının önlenmesi sağlanır.

KomKli Klima Servisi

Klimalar Neden Arızalanır?

  • Klima arızalanmalarının en büyük sebebi klima bakımlarının zamanında yapılmamasıdır. Klima bakımı yapıldığı sırada klimanın tüm parçaları incelenir ve gerekirse onarım işlemi yapılarak daha büyük arızaların oluşmasının önüne geçilir. KomKli olarak klima tamiri hizmeti verirken, kullanıcıların büyük kısmının klimalarının bakımlarını yaptırmayı ihmal ettiğini görmekteyiz ve kendilerine bunun önemini anlatarak klimalarının daha uzun ömürlü olacağını hatırlatmaktayız.
  • Klimaların en yüksek ve en düşük derecelerde çalıştırılması, klimaların aşırı zorlanması, sürekli çalıştırılması da klima arızalarının oluşumuna sebep olmaktadır. Ancak bunların klimaya zarar vermesinin sebebinde tek başlarına etkisi yoktur, klima bakımının aksatılması arızaların en büyük davetçisidir.

Klima Tamiri Talep Formu

En Çok Görülen Klima Arızaları

Klimaların arızaları genellikle aynı konu başlıkları altında toplanmaktadır. Klima ısıtmamaya veya soğutmamaya başlar, gaz kaçırır, su akıtır ya da gürültülü çalışmaya başlar.

Montaj hataları, klimada olması gerektiğinden daha az ya da daha çok gazın olması, motor yaylarındaki sorunlar, hava filtrelerinin tıkalı ya da kapalı olması, fan problemleri, klima motorlarındaki sorunlar, pervanenin kırılması, kumanda problemleri, çalışma esnasında basıncın gereğinden fazla yükselmesi elektronik kartlarda meydana gelen arızalar, boru sistemindeki delikler ve çatlaklar klima tamiri için ziyaret ettiğimiz müşterilerimizden şu ana kadar almış olduğumuz arıza sorunlarının çoğunluğunu oluşturmaktadır.

Klima tamiri ihtiyacını doğuran arızalar farklı şekillerde ortaya çıkabilirler. Çok iyi soğutan klimalar artık eskisi kadar verimli değilse ters giden bir şeyler var demektir. Örneğin bu gibi bir durumda; klima içerisindeki soğutucu gaz azalmış olabilir. Bu noktada önemli olan gazın takviye edilmesi değil, neden azaldığının tespit edilmesidir.

klima tamiri ve onarımı

Genellikle klimalardaki gaz normalden hızlı bir şekilde azalıyorsa, borularda çatlak olduğu anlamına gelir ve asıl yapılması gereken önce bu çatlağı tespit etmek ve sonra gaz kaçağını engellemektir. Daha sonra soğutucu gaz eklenerek arıza giderilir. Bu kapsamlı çalışma KomKli klima servisi çalışanlarının hizmet anlayışını birebir yansıtmaktadır.

Geçici önlemler alınarak cihazların performansının arttırılması bizim için müşteri memnuniyeti noktasında başarısızlık demektir. Tüm tespitleri yapıp, tüm önemleri alıp sorunu tamamen ortadan kaldırmak, hizmet anlayışımızın temelini oluşturur. Başarımızın ölçeği farklı müşterilere hizmet vermektir, aynı müşterilerin aynı sorunlarla bizlere ulaşması bizim için başarısızlığın bir göstergesidir ve kalite anlayışımıza kesinlikle uymamaktadır.

Müşteriler bizlere klima arızasını ilettiklerinde, konusundaki uzman teknisyenlerimiz en kısa süre içerisinde ziyaret sağlarlar. Daha sonra gerekli incelemeler yapılıp arıza tespit edildikten sonra, klima tamir aşamaları müşterilerle paylaşılır. Klima tamiri sürecinde karşılıklı güvenin sağlanması için müşterilere şeffaf bir şekilde tüm prosedürler aktarılır. Klima arızalarının onarımı en kısa sürede gerçekleştirerek, müşterilere kaliteli ve hızlı hizmet sağlanır.

Özetleyecek olursak, KomKli Klima Servisi olarak her marka ve modelde klima tamiri ve bakımı hizmetini profesyonel kadromuzla sunmaktayız. Profesyonel teknisyenlerimiz ile müşterilerimize en hızlı, en güvenli, en şeffaf ve en kaliteli hizmeti vermekteyiz. Evlerde, ofislerde, mağazalarda, kurumlarda bulunan tüm klimaların bakımları ve tamirleri gerektiği takdirde de yedek parça değişimleri geniş servis ağımız sayesinde minimum sürede gerçekleştirilmektedir.

Klima Tamiri Çalışmalarımız

  • komkli klima servis
  • komkli klima yedek parça
  • komkli klima montaji
  • komkli klima tamiri
  • komkli klima bakımı
  • komkli klima servisi

Klima Tamiri
4.9 Kullanıcılar (6 Oy)
Değerlendirme

(6 Oy)

Değerlendirmede bulunun.